Vaser Lipo ve Yağ Aldırma İşlemi

Vücudun bir bölgesinde hoş olmayan şekilde biriken yağ tabakalarının birtakım yöntemlerle azaltılması işlemi vaser lipo şeklinde tanımlanabilir. Fiziksel olarak estetiğin bozulmasına neden olan fazla yağların yok edilmesi ile birlikte vücudun şekillenmesi ve daha diri bir şekilde görünmesi hedeflenir. Bir hastadan bu işlemle beraber tek seferde 7-9 kilo yağ alınması mümkün olabilir. Yağ aldırma ameliyatları genel olarak bilinenin aksine zayıflama yöntemi değil diyetle beraber erimeyen yağların yok edilmesi şeklinde tanımlanır. Bir kişi diyet yapar, kilo kaybeder ve sonra sarkmayla beraber vücuttaki birtakım yağlı bölgeler erimez, estetik açıdan kötü bir görünüm oluşur. Ayrıca sadece hastadan kilolarca yağ alınması tek başına yeterli olmayacaktır. Sadece yeniden yağ oluşma riski azalır ve sporla beraber mutlaka desteklenmelidir.

Yağ Aldırma Bölgeleri Nelerdir?

Vücuttan yağ aldırma işlemleri en çok karın ve bel çevresi, kalça bölgesi, dizlerin birbirlerine bakan kısımları, boyun altı bölgesi, üst kol ve memedir.  Yapılan işlemlerde genellikle sınırlı uyuşturma ile beraber uygulama gerçekleşir. Yağ birikintilerinin olduğu alanlar, hastanın göreceği şekilde önceden işaretlenir ve özel bir karışım bu bölgeye enjekte edilir.  İşlem bitiminde 6 saatlik süreçte hafif ağrılar ve küçük morluklar yaşanabilir. Basit ağrı kesicilerle bu acı ya da ağrı kolayca giderilebilir. Ancak işleme bağlı oluşan morlukların tamamen yok olması, ortalama 4 haftayı bulabilir.

Yağ Aldırma Operasyonu Sonrası

Operasyon bittikten sonra üçüncü gün bandajlar açıldığında hastaya korse giymesi tavsiye edilir. Bu özel yağ aldırma korsesi ortalama olarak 5 hafta süreyle kullanılmaktadır. Tamamıyla iyileşme olması 6 aylık bir süreci gerektirebilir. Yağlı bölgelerde meydana gelen incelme işlemden sonraki 3 ayda belli olacaktır. Hasta Liposuction işlemi sonrasında ağır egzersizlerden ve güneşten kaçınmalıdır. Yapılan operasyonun fiyatlandırılmasında hastanın durumu ve işlemde kullanılan malzemelerin özellikleri önem teşkil eder.

Ankara Liposuction <— hakkında bilgi için tıklayın