Vücut Şekillendirmenin Etkin Yolu

Sağlıklı yaşamada olduğu gibi fit bir görünümde de etkin bir rol oynayan düzenli beslenme ve spor maalesef bizi istediğimiz vücut hatlarına kavuşturmak için her zaman yeteri olmayabiliyor. Bunun nedeni ise vücudumuzun bölgesel yağlanmaya meyilli olmasıdır. Kişinin vücut yapısı ile alakalı olan bu durum herkeste görülmemekle birlikte bugün, toplumda, birçok kişide bulunmaktadır.

Vücuttaki bölgesel yağlanmalar, zamanla vücuda iyice yerleşir ve artık spor ve diyete cevap vermemeye başlar. Dirençli bir hal alan bu lokal vücut yağları maalesef istenilen fit vücut görünümünün önündeki en büyük engellerden biridir.

Diz, kalça, karın,kol, basen ve gıdı gibi vücudun pek çok yerine uygulanan liposuction uygulaması için vücut yağlanmanız kilo şeklinde organlarınızın etrafında değil, cildinizin alt tabakasında olmalıdır. Zayıflama yöntemleri ile sık sık karıştırılan liposuction uygulaması, bir zayıflama değil vücut biçimlendirme uygulamasıdır. Kişinin vücut yapısına bağlı olarak değişen yağ alım oranı ile liposuction uygulaması, hem kadınların hem de erkeklerin rahatlıkla başvurabileceği güvenli bir işlemdir.

Lliposuction uygulaması ile lokal yağlanmalardan tek seferde kurtularak siz de fit görünümde ideal kabul edilen ince vücut silüetine kavuşabilirsiniz.

Laser veya vaser teknkolojileriyle sıvı hale getirilerek vücuttan özel kanüller yardımı ile alınan yağlar, yapılan ameliyat planlamasında eğer bir yağ enjeksiyonu işlemi de planlandıysa yüz ve vücutta bölgesel olarak yeniden şekillendirme yapmak için (dudağa ve yüze dolgu vb.) kullanılabilmektedir.

Ameliyat sonrası özel bir korse kullanılan laser/vaser liposuction uygulamasında, korse yaklaşık olarak 2 ila 3 hafta arasında mutlaka giyilmelidir. Bunun nedeni yeni vücut şeklinizin tam olarak vücudunuzla bütünlük sağlamasına yardımcı olmaktır.

Uygulama sonrası vücutta ödem görülmesi oldukça yaygın ve normal bir durumdur. Bu ödemler zamanla yok olmaktadır.

  • Etkin bir vücut şekillendirme yöntemi olan liposuction uygulaması, hemen hemen herkese uygulanabilmekle birlikte aşağıda bahsettiğim durumlarda etkin olmamaktadır.
  • Liposuction uygulaması ile sadece bölgesel yağlanmalar değil bunlara ek olarak cilt sarkmalarınız da varsa, liposuction uygulaması tek başına bu sorunları gidermek için etkili olmaz.
  • Liposuction uygulaması, bir dolaşım bozukluğu olan selüliti gidermede etkin değildir.
  • Son olarak hamilelik dönemi sonrası karın bölgesinde görülen sarkmalar ve çatlaklar da liposuction ile giderilememektedir. Bu tür durumlarda germe ameliyatları daha etkin olacaktır.

 

Bölgesel yağlamaların etkin çözümlerinden biri olan liposuction uygulaması ile siz de diyet ve sporla gitmeyen dirençli yağlardan güvenli ve konforlu şekilde kurtulabilir, fit bir vücut görünümüne kavuşabilirsiniz.