Sadece Zayıflamak Yeterli mi

Yaz dönemine gittikçe yaklaştığımız bu günlerde hepimiz deniz, kum, güneş üçlüsünün hayalini kurmaya başladık bile! Tabii hayal kurarken bir yandan da aynada kendimizle hesaplaştığımız “o son tatlıyı yemeyecektin” söylenmeleri de kendini göstermeye başladı.

Diyet ve sporun hızlıca hayatımıza dahil olduğu bu dönemde fit bir görünüm için maalesef her zaman çabalarımızdan istediğimiz sonucu alamayabiliyoruz. Bu dönemde kontrollü kilo kaybına rağmen zaman zaman pek çok kişi kilolu olduğu dönemin getirisi olan gevşemiş cilt derisinden kurtulamıyor. Sporla dahi kısıtlı ve zor şekilde kavuştuğumuz sıkılaşma, günün sonunda istenilen düzeyde olmayınca pek çoğumuz için ne zayıflamanın anlamı kalıyor ne de diyetin.

Fit bir görünüm için sadece zayıf olmak yetmez. Sıkı bir cilt de mutlaka bu zayıflığa eşlik etmeli. Aksi halde sarkmaya meyilli bu gevşemiş cilt bizi, zayıflasak dahi olduğumuzdan daha kilolu gösterebilmekte dahası “zayıflayınca giyerim” dediğimiz kıyafetlerin bile üzerimizde şık durmasını engelleyebilmektedir.

Karın bölgesi, kilo değişimlerinin yarattığı deformasyonlar ile en çok karşılaştığımız bölgelerin başında gelir. Karın bölgesinde kilo değişimine bağlı olarak sadece cilt değil, cilt altı kaslar da deforme olabilmektedir.

Etkin bir karın germe ameliyatı ile hem cilt altı kaslar sıkılaştırılır hem de gevşeyip sarkan fazla deri alınarak fit, sıkı bir karın görünümü elde edilir.

Sarkma derecesine bağlı olarak 1 beden küçülmenin dahi sağlanabildiği karın germe ameliyatları tam karın germe ve mini karın germe olmak üzere iki farklı şekilde yapılmaktadır.

Sizin için doğru yöntemin hangisi olduğuna muayene sırasında yapılan planlama ile karar verilmektedir.

Yaklaşık 2,5 – 3 saatte tamamlanan karın germe ameliyatı, genel anestezi altında yapılan konforlu bir operasyondur. Yapılan operasyonun detayına göre 1-2 gün hastanede kalınan karın germe ameliyatı sonrası 5 – 7 gün içinde hasta, kendini korumak kaydı ile rahatlıkla sosyal hayatına dönebilmektedir.

Karın germe ameliyatları başta meme estetiği olmak üzere birçok operasyonla kombine şekilde yapılabilmektedir.