Meme Küçültme

Ankara meme küçültme işlemi genel itibari ile büyük memelerin yol açtığı sırt, boyun, kol ve kalp rahatsızlıklarından dolayı gerçekleştirilir. Hatta bazen bu rahatsızlıklar ileri seviyeye gidip göğüste ki kanser oluşumunu tetikler. Sağlık problemlerinin yanı sıra, psikolojik rahatsızlıklardan dolayı da göğüs küçültme işlemi tercih edilir.

Büyük ve sarkmış göğüsler her zaman için kadın üzerinde psikolojik ve özgüven yönünden rahatsızlık yaşamasına neden olur. O yüzden de meme küçülte işlemi gerekli bir operasyondur. Meme küçülte işleminin gerekli olduğu diğer hususlar ise memenin büyük olmasından dolayı belirli bir ağırlığının olması, aşırı terleme ve koku gibi kişinin kendisi rahatsız etmesi bunun yanında kol kaslarında ki ağrılardan dolayı tercih edilir.

Meme Küçültme Kimlere Yapılır?

Göğüs küçültme işlemi gerçekleştirilebilmesi için şikayeti olan kişinin göğüs gelişimi tamamlanmış olmalıdır. O yüzden küçük yaşta ki kişiler üzerinde meme küçülte işlemi tercih edilmez. Meme küçülte işlemi psikolojik rahatsızlık yaşayan ve gerekli şartları taşıyan kişiler tarafından talep edildiği sürece en iyi yöntemlerle tamamlanır.

Meme küçültme işlemi özellikle doğum yapmış ve doğum yapmayı düşünmeyen kişiler üzerinde daha çok uygulanır. Çünkü göğüs küçültme işlemleri sırasında bazı süt bezleri alınmak zorunda kalınır. O yüzden bu durumları kabul eden ve uzun süre bu konu üzerinde düşünüp kesin karar vermiş olan kişiler bu operasyonu talep edebilirler.

Meme Küçültme Nasıl Yapılır?

Göğüs küçültme işleminin yapılabilmesi için alanında uzman bir cerrah ile bilgi alışverişi yapılır. İşlemin gerçekleştirilmesi cerrahın memeyi inceleyip uygun olup olmadığına karar vermesi ile mümkün olur. Memenin başta büyüklüğü kişinin üzerinde bıraktığı psikolojik rahatsızlık en iyi şekilde tespit edilir. Bu sayede gerekli küçültme ölçüleri de daha net bir şekilde belirlenir.

Ameliyat öncesinde küçültülecek alanlar belirlendiği için ameliyat bu alanlarda gerçekleşir. Kesik ve parça alma işlemi gerçekleşeceğinden dolayı ameliyat dikiş ile son bulur. Kişilerin burada bilmesi gereken ameliyat izinin kalabileceğidir. Her hasta için farklı bir göğüs küçültme ameliyatı gerçekleştirileceğinden dolayı süresi net olarak belirlenemez.

Meme Küçültme Öncesi

Göğüs küçültme operasyonundan önce göğsün bir mamografisi çekilir. Bu sayede göğüste ki hastalıklı doku olup olmadığı kontrol edilmiş olur. Ameliyattan önce hastanın sürekli kullandığı bir ilacın olup olmadığı öğrenilir. Aynı zaman da hastanın genel sağlık durumu hakkında net bir bilgi toplanır. Burada hastanın vermiş olduğu bilgilerin doğru olması ameliyatın sürecini etkileyeceği için gereklidir.

Hasta eğer ki sigara kullanıyorsa, sigarayı bırakmasından 1 ay sonra ameliyat tarihi belirlenir. Ameliyat öncesinde hastanın son durumu hakkında bilgi edinmek için testler yapılır. O yüzden hasta 1 gün öncesinde ya erken bir saatte hastaneye gelir ya da hastane de kalır. Böylece ameliyat süreci en iyi koşullarda izlenmiş olur.

Meme Küçültme Sonrası

Meme küçültme ameliyatı işleminden sonra kesilen alanlarda kızarıklık oluşabilir. Aynı zaman da normal bir ağrıda görülebilir. Bu 2 durumda gayet beklenen durumlar içerisindedir. Hastanın ameliyat sonrası 2 gün gözetim altında tutulması gerekir. Göğüs küçültme işlemi gerçekleştirildiği için hasta giyeceği kıyafetler konusunda doktorundan geniş bir bilgi de alabilir.

Aynı zaman da protez ile memenin şekil alması sağlanır. Vücutta genel itibari ile göğüs küçültme sonrası bir rahatsızlık görülmez. Hastadan beklenen yemeklerini ve kontrollerini aksatmadan yerine getirmesidir. Yaklaşık olarak 4 ay süre içerisinde iyileşme tamamen gerçekleşir.

Hasta ameliyattan çıktıktan sonra 1 saat kadar anestezi etkisinde kalacağı için bu durumda yapacağı hareketlerin kontrol altında tutulması gerekir. Ameliyat sonrası koşu, kol hareketleri gibi hareketlerden uzak durulmalıdır. Aynı zaman da yine ameliyat sonrası sigara kullanımı uzun bir süre olmamalı ve ağır eşyalar göğüs kısmına alınarak taşınmamalıdır.

Meme Küçültme Hakkında Genel Bilgi

Meme küçültme operasyonu sonrasında göğüslerde ki dikleşmede sağlanmış olunur. Göğüs küçültme işleminden sonra oldukça küçük bir iz kalabilir. Aynı zaman da göğüs küçültme ameliyatında da risk oldukça azdır. Hastalar ameliyat sonrası en az 3 gün hiçbir şey yapmadan dinlenmeleri gerekir.

Ameliyat sonrası verilen yemek listesine uyularak dikkat edilmesi gerekir. Aynı zaman da sigara kullanımı en az 1 ay ertelenmelidir. Ameliyat sonrası spordan ve göğse gelebilecek darbelerden kişilerin kendisini korumaları gerekir. Olası bir rahatsızlık durumunda vakit kaybetmeden doktora durum aktarılmalıdır.

Ankara Meme Küçültme Fiyatları 2022

Meme ameliyatı süreci içerisinde farklı testler ve ilaç kullanımları gerçekleşeceğinden dolayı meme küçültme fiyatları da bu durumdan etkilenir. Memenin boyutu ve küçültme işleminin zamanı yine fiyatı etkileyen unsurlar arasındır. Aynı zaman da memenin küçültme işlemini yapacak olan cerrahın uzmanlığı fiyatı doğrudan etkiler. Alanında başarılı ve oldukça ilgili bir uzman tarafından ameliyat gerçekleştirilecek ise bu durumda ameliyat fiyatı da artacaktır.

Göğüs küçültme işlemlerinde tercih edilen hastane ve hastane araçları fiyatı etkileyen diğer bir unsurdur. Genel itibari ile meme küçültme talebinde bulunan kişiler fiyat bilgisini seçtiği hastane ile iletişime geçerek daha net bir şekilde öğrenebilirler. Göğüs küçültme işlemleri sonrasında kullanılacak olan özel kıyafetler ya da iç çamaşırları içinde farklı bir fiyat oluşturulur. Ankara meme küçültme fiyatları 2022 hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin.