Meme Estetiği ile Hangi Uygulamalar Kombine Edilebilir

Meme estetiği operasyonları, burun estetiğinden sonra dünyada en sık yapılan estetik operasyonlardır. Meme estetiği bir başlık olmakla birlikte kendi içerisinde kadınlarda; meme büyütme, meme küçültme, dikleştirme, toparlama, rekonstrüksiyon (yeniden oluşturma) ve meme asimetrisini düzeltme erkeklerde ise jinekomasti ameliyatı dediğimiz kadınsı meme görünümünü giderme olarak ayrılmaktadır.

Güvenilir ve konforlu operasyonların başında gelen meme estetiği ameliyatı, gerek hızlı iyileşme süresi gerekse hemen sonuç alınması nedeni ile yaygın olarak tercih edilmektedir.

Günümüzde, tekrar tekrar genel anestezi almak ve birden fazla iyileşme süreci yaşamak istemeyen birçok kişi yaptırmak istediği uygulamalar söz konusu olunca “tek seferde kurtulma” psikolojisi ile kombine protokolleri tercih etmektedir. Uygun olan durumlarda biz estetik cerrahların da önerdiği kombine uygulamalar, hem kişiyi arzuladığı bütünsel güzelliğe kavuşturmak hem de nekahat dönemi nedeni ile yaşam temposunu birden fazla kez bölmemek için idealdir.

 

Meme Estetiği ile hangi operasyonlar beraber yapılabilir?

Söz konusu kombine uygulamalar olunca öncelikle ameliyat süresinin uzadığını söylemek gerekir. Örneğin normal şartlarda bir meme büyütme ameliyatı ortalama yarım saat sürüyorsa kombine bir uygulamada, yapılacak uygulamanın detaylarına göre bu süre daha uzun saatlere çıkabilir.

Kombine ameliyatlarda, ameliyat süresi yapılan uygulamalar nedeni ile uzasa da iyileşme sürecinin konforu değişmez. Aynı şekilde konforlu bir iyileşme süreci yaşanır. Sadece yapılan işlem kapsamında iyileşme süresi tıpkı ameliyat süresinde olduğu gibi uzayabilir.

Meme estetiği ile birçok uygulama kombine şekilde yapılabilir. En sık kombine edilen uygulamalar şöyledir;

  • Liposuction; karın bölgesi ve bacaklar başta olmak üzere birçok vücut bölgesine rahatlıkla yapılabilir.
  • Yağ enjeksiyonu gerektiren uygulamalar; yağ enjeksiyonu ile dudak büyütme, yüz gençleştirme, elmacık dolgusu vb.
  • Karın germe ameliyatı; mini ve tam olmak üzere ikisi de rahatlıkla kombine edilebilir.

 

Meme estetiğinin kombine olarak yapıldığı uygulamalara zaman zaman göz kapağı gibi kısa süreli ve pratik operasyonlar da dahil olabilmekle birlikte, kombine ameliyatlarda genellikle birbirine komşu bölgeler seçilmektedir. Bunun nedeni iyileşme süresinin maksimum konforda geçmesini sağlamaktır.

Söz konusu kombine ameliyat olunca akla ilk gelen sorulardan biri de fiyattır. Kombine uygulamalar, gerek detayları nedeni ile gerekse tek seferde yapıldığı için çoğu zaman ayrı ayrı yapılan ameliyatlardan çok daha ekonomik olabilmektedir.

Bununla birlikte herkes kombine bir uygulama prokolü için uygun olmayabilir veya değişiklik istenilen bölgelerin kombinasyonu sağlık ve sonuçlar açısından uygun görülmeyebilir. Bu tür durumlarda en sağlıklı karar her zaman muayene sonrasında belirlenmelidir.