Ankara Meme Dikleştirme

Ankara meme dikleştirme işlemi genel itibari ile sarkık ve rahatsızlıkları olan kişilerin göğüsleri üzerinde gerçekleştirilir. Bu sarkıklıklar emzirme, kilo alıp verme, düzenli yapılan sporun bırakılması ve ergenlik döneminde yanlış kullanılan kıyafetlerden dolayı gerçekleşmiş olabilir. Ankara meme dikleştirme fiyatları için hemen ücretsiz randevu alın.

Aynı zaman da yer çekiminin meme üzerinde büyük bir etkisi vardır. O yüzden memenin daha dik durmasını sağlayan iç çamaşırlarının doğru kullanılmaması durumunda memeler yer çekiminden etkilenerek sarkar. Sarkmanın gerçekleştiği yaşta tam olarak belirlenemez.

Çünkü bazen ihmallerden dolayı sarkma işlemleri erken yaşlarda bile görülebilir. Yine memenin sarkmasının diğer bir nedeni ise genetik yapı unsurlarıdır. Meme dikleştirme işlemleri bu rahatsızlıklardan dolayı gelen kişiler üzerinde gereken incelemeler gerçekleştirildikten sonra yapılır.

Meme Dikleştirme Kimlere Yapılır?

Meme dikleştirme işlemi gerçekleştirildikten sonra meme üzerinde operasyondan dolayı izler kalabilir. Bu izleri kabullene bilen ve sarkıklık derecesi ileri düzeyde olup rahatsızlığından dolayı mutlaka ameliyat olması gereken kişiler için meme dikleştirme operasyonu yapılır.

Aynı zaman da küçük yaşta ki kişiler için meme dikleştirme işlemi acil olmadığı durumlarda doğumdan sonra gerçekleştirilir. Yine kesin bir kural olarak 18 yaş üstü için bu işlemler gerçekleştirilir. Hastanın psikolojik durumunun değerlendirilmesi ve olumlu sonuçlar alınması durumunda meme dikleştirme işlemi yapılabilir.

Hastanın özellikle doğumdan sonra memesinin sarkması durumunda doktor süt bezlerine dikkat ederek bir meme dikleştirme işlemi gerçekleştirir. Bu sayede hasta diğer doğumlarında bebeğini rahatlıklar emzirebilir. Ankara meme dikleştirme polikliniğimiz hakkında bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme ameliyatı memenin durumunun bulunan durumundan daha dik ve belirgin açılar verilerek estetik bir yapı kazandırılması işlemidir. Meme dikleştirme operasyonu genel anestezi kullanılarak yaklaşık 4 saat içerisinde gerçekleştirilir. Ameliyat öncesinde hastanın göğsü belirli ölçülerle noktalanır.

Bu noktalar ameliyat kalemi ile birleştirilerek dikleştirme işlemi bu çizgiler üzerinden gerçekleştirilir. Yine göğüs dikleştirme işlemi için yapılacak olan ölçüler daha öncesinde hastaya bir animasyon ile gösterilir. Hastanın istediği değişiklik varsa tekrar bir çizim gerçekleştirilir.

Meme dikleştirme ameliyatı en iyi teknikler kullanılarak süt bezlerine zarar verilmeden tamamlanır. Genel itibari ile kesimler ya da düzeltmeler göğsün daha çok alt kısımlarında gerçekleştirilir. Bu sayede ameliyat izi de bir nevi görünmez kılınır.

Meme Dikleştirme Ameliyat Öncesi

Ankara meme dikleştirme öncesi hastanın göğsü üzerinde bir mamografi çekilir. Mamografi incelenerek göğsün problemli bölgeleri belirlenir. Hastanın istediği ölçülere en uygun şekilde bir operasyon yapılması için gerekli ölçüler hasta üzerinde ameliyattan haftalar öncesinde oluşturulur.

Göğsün ne kadar sarktığı ameliyat öncesinde belirlenir. Ameliyat öncesi hastaya ameliyat hakkında tedirgin olmaması adına gerekli bilgiler verilir. Hatta hasta olumlu bir ameliyat geçirdiği sürece aynı gün içerisinde bile taburcu olabileceği söylenir.

Aynı zaman da hastaya meme dikleştirme ameliyatı sonrasında hangi tarz kıyafetleri kullanabileceği bilgisi önceden verilir. Hastanın düzenli spor yapan bir hasta olması durumunda spora ara vermesi gerekiyorsa bu durum hastaya ameliyat öncesi bildirilir. Hasta bu bilgilere dayanarak ameliyata karar verir.

Meme Dikleştirme Ameliyat Sonrası

Meme dikleştirme ameliyatı bittikten sonra hasta bir odaya alınır. Hasta üzerinde gerekli olan tetkik kontrolleri yapılır. Meme dikleştirme sonrası hastanın göğüslerinde 10 güne yakın ödem oluşabilir. Hastanın ameliyat sonrası pansuman süreci belirlenerek 3 gün aralıklarla kontrole çağırılır.

Hasta ameliyat sonrası sporcu sutyeni kullanmalıdır. Hastanın dikişi eğer ki kendisi kaybolacak bir dikiş değil ise bu durumda dikişin alınması için bir gün belirlenir. Hasta ameliyat sonrası spor ve kötü alışkanlıklardan uzak durmalıdır. Aynı zaman da kol hareketliliği en az seviyede olmalıdır.

O yüzden hasta meme dikleştirme ameliyatı sonrası yalnız bırakılmamalıdır. Hastanın yaklaşık olarak ameliyat sonrası bir hafta kadar ağrısı olabilir. Hasta eğer spor yapmak istiyorsa sadece yürüyüş olarak bu işlemi gerçekleştirebilir.

Meme Dikleştirme Avantajları

Ankara meme dikleştirme operasyonunun iyileşme süresi uzun vadede 4 ay sürebilir. Ancak hastanın normale dönmesi 1 hafta içerisinde gerçekleşir. O yüzden hasta rahatlıkla bu meme dikleştirme ameliyatını geçirebilir.

Meme dikleştirme ameliyatı sonrasında hasta günlük hayatına en kısa zaman da daha özgüvenli bir şekilde devam eder. Hasta aynı zaman da ameliyat günü bile taburcu olabileceğinden dolayı oldukça kısa süreli bir zaman ayrılmış olunur.

Hasta bu operasyon sonrası kıyafetlerinde ve davranışlarında üst seviyeye çıkan özgüven ile psikolojik rahatlık elde eder. Hasta kendisinde ki değişikliği fark ederek daha mutlu ve sağlıklı bir yaşan sürecektir.

Ankara Meme Dikleştirme Fiyatları 2022

Ankara meme dikleştirme fiyatları etkileyen birçok etmen vardır. Başta hastanın nerede ameliyat olduğu, hasta üzerinde daha öncesinde yapılan tetkik sayısı, hasta hastanede kalacaksa refakatçının bulunuyor olması gibi etmen fiyatı etkileyecektir.

Aynı zaman da hastanın göğsünün durumu ilk etmenler arasındadır. Genel itibari ile hasta ameliyat öncesi bir muayene işlemi gerçekleştirerek doktorundan fiyat konusunda bilgi alabilir. Yine hastanın hastanede geçirdiği gün sayısı ve bu sırada yapılan yeni bir müdahale hastanın ödeyeceği fiyatı değiştirebilir.

Hasta bu doğrultuda ameliyatın ödemesini yaparak meme dikleştirme sözleşmesini onaylamış olur. Aynı zaman da genel bir fiyat ortaya koyulurken hastanın Ankara meme dikleştirme fiyatları 2022 ameliyatı sonrası kontrol sayıları da hastaya bildirilir.