Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ankara Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme Kimlere Yapılır?

Yer çekimi vücudun tüm yapılarını zamanla aşağıya doğru çeker. Bu en belirgin olarak göğüslerde görülmektedir. Özellikle emzirme sonrasında ve kilo alıp verme durumlarında sarkma daha belirgin olacaktır.

Alternatif Yöntemler

Meme dikleştirme ameliyatının alternatifi yoktur, tek çözüm ameliyattır.

Meme Dikleştirme Ameliyat Öncesi

İlk karar verilmesi gereken şey dikleştirme sırasında protez kullanılıp kullanılmayacağı konusudur. Meme kitlesi yetersiz olan hastalarda dikleştirme sırasında protez gereklidir. Meme kitlesi yeterli olan hastalarda ise sarkmış olan doku yukarıya taşınarak, protez kullanmadan dikleştirme işlemi mümkündür.

Ameliyat öncesinde yapılan ölçümler ve muayene sonrasında ne şekilde (yuvarlak veya damla şekilli) ve  ne büyüklükte bir protez kullanılması gerektiği hastalarımızla birlikte konuşarak kararlaştırılır. Burada benim tecrübemin yanı sıra hastanın beklentileri de son derece önemlidir.

Ameliyat öncesinde 6 saat boyunca su, yemek ve sigara kullanılmaması gerekmektedir. Ameliyat saatinde ise hasta, yatağında yapılan ilacın verdiği rahatlıkla ameliyathaneye indirilir ve genel anestezi altında operasyon tamamlanır.

Meme Büyütme Ameliyat Tekniği

Meme başının ve sarkmış meme dokusunun yukarıya taşınması sırasında eğer gerekliyse kas altına genellikle yuvarlak şekilli protezler yerleştirilir. Özel bandajlar ve sütyen giydirildikten sonra ağrı kesiciler eşliğinde hastalarımız uyandırılır ve odasına alınır. Meme dikleştirme ameliyatlarında dren kullanılmamaktadır.

Meme Büyütme Ameliyat Sonrası

Ameliyattan 1 gün sonra hastaneden taburcu olmak mümkündür. Ameliyat sonrasında görülen  ağrılar ağrı kesiciler yardımıyla kesilebilir. Ameliyat sonlandırılırken giydirilen medikal sütyenler 1 ay boyunca kullanılmalıdır.  Meme başı çevresinde ve meme başından meme altına doğru uzanan dikey çizgi şeklinde silik bir iz kalmaktadır. Bu iz yıllar içerisinde daha da silikleşir. Kas altı yerleştirilen protezlerde 10 gün kadar kollar yukarı kaldırılırken ağrı hissedilecektir. Dikişler gömülü olduğundan alınması gerekmeyecektir.

Sonuç olarak, zor olmayan sürecin sonunda, arzu edilenden sonuca ulaşılmış olur.

f