Meme Büyüklüğü Yaşamı Kısıtlar

Estetik operasyonlar, sağlık ve güzelliğin bir arada bulunduğu etkin uygulamalardır. Konforlu ve güvenilir olan bu operasyonlar hem ruhsal hem de fiziksel sağlığın iyileşmesinde önemli rol oynar.

Sağlık ve güzelliğin bir arada bulunduğu operasyonların başında gelen meme küçültme ameliyatı, aşırı büyük meme dokusu yüzünden yaşam kalitesi düşen birçok kadın için ideal bir uygulamadır.

Aşırı büyük meme dokusu, kadınları sadece olduğundan daha kilolu göstermekle kalmaz aynı zamanda memelerde sarkma ve sırt ağrıları başta olmak üzere bel ağrısı, meme altı cilt döküntüleri, omuzlarda sütyen izleri gibi birçok sağlık sorununa da neden olmaktadır. Bu fiziksel problemlere bağlı olarak birçok kadın psikolojik olarak da sorunlar yaşamakta öz güvenleri düşmekte ve ikili ilişkileri olumsuz olarak etkilenmektedir.

Yukarıda saydığımız kişinin yaşam kalitesini düşüren sağlık problemlerini geride bırakmanın etkin yolu olan meme küçültme ameliyatı ile siz de yaşam kalitenizi yükselterek sağlıklı bir vücuda kavuşabilirsiniz.

Ortalama 2,5 – 3 saat süren meme küçültme ameliyatı, genel anestezi altında yapılan ve operasyon sonrası 1 gün hastanede kalınması önerilen konforlu ve güvenilir bir ameliyattır.

Meme küçültme ameliyatlarında seçilecek tekniğe göre lolipop şeklinde veya ters T şeklinde olmak üzere birden fazla kesi şekli bulunmaktadır. Hangi kesi yönteminin kullanılacağı, operasyon öncesi yapılacak muayenede hastanın ihtiyaçları doğrultusunda belirlenir.

Kullanılan kesi yöntemleri nedeni ile izsiz bir meme küçültme ameliyatı mümkün değildir. Ancak iyi bir planlama ve yetkin bir uygulama ile iz minimuma indirilebilir. Minimuma indirilen iz, operasyonu takiben ilk birkaç ay belirgin olacaktır akabinde soluklaşarak cildin gerçek rengini almaya başlayacaktır.

Aşırı büyük meme dokusunu geride bırakarak vücut ile orantılı bir meme formu elde etmenin tek yolu, meme küçültme ameliyatıdır. Bu ameliyat dışında herhangi bir ameliyatsız yöntem vb. ile meme küçültme işlemi yapmak mümkün değildir.