Liposuction Kimlere Yapılabilir?

Liposuction, hızlıca zayıflamak isteyenlerin başvurduğu yöntem olarak düşünülse de bu yöntemin zayıflama metodu olarak görülmemesi gerekmektedir. Kilo verme amacı ile değil şekilendirme amacıyla uygulanmalıdır. Liposuction yöntemiyle vücutta belirli bir bölgedeki toplanan yağlar vakum yardımıyla ince kanüller kullanılarak alınmaktadır. Bu bölgeler kadınlarda göbek, popo, çene altı, basen, kol arkaları ya da belin belli bölgelerinde oluşan ve bir türlü eritilemeyen yağ bölgeleri iken erkeklerde daha çok göbek, belin yan kısımları, meme, karın bölgeleridir. Bedensel kilosu ideal olup bu bölgeleri asimetrik duran, dengesiz yağ dağılımı bulunan kişiler liposuction yöntemiyle bu sorunlarını çözebilmektedir.

Liposuction Ameliyatı Aşamaları

 Liposuction ameliyatı üç aşamadan oluşmaktadır.  İlk aşamada lazer ışınlarıyla yağ hücrelerinin parçlanması gerçekleştirilerek bölgede bulunan yağ dokusunun sıvı hale geçmesi sağlanmaktadır. İkinci aşama liposuction’dır yani sıvı halde bulunan yağlar vücuttan dışarıya çekilir. Üçüncü aşama ise lazer aşamasıdır ve bu sayede işlem yapılan bölgede sıkılaşma ve bölgenin yeni yerine yapışmasını sağlanır. Bu uygulamalar için hazırlanmış özel korseler hastaya ameliyattan uyanmadan önce giydirilir. Hastalar korseyi 15 günlük süre boyunca kullanırlar. Ameliyattan sonra 3 ay boyunca tedavi süreci devam eder. 3. aydan sonra ise tam olarak istenilen sonuçlar elde edilmiş olacaktır. Liposuction bölgesel tedavilerde uygulması gerektiğinden aşırı kilolu kişiler bu tedavi yöntemini uyguladığında varılan sonuçlar pek gerçekçi olmayabilir. Kadınlar özellikle doğumdan sonra liposuction tedavisini uygulamak istemektedirler ancak, bu tedavi yöntemiyle fazla yağ çekildiği zaman vücutta sarkma veya kırışıklık meydana geliceğinden, operasyondan sonra fazla deri çıkartma işlemi dermolipektomi müdahalesinin yapılması gerekmektedir.

Liposuction Ameliyatı Hakkında

Teknolojinin hızlı gelişmesiyle birlikte günümüzde artık acısız ve ağrısız Liposuction yöntemi uygulandığını söyleyebilmekteyiz. İlk uygulanan yöntemlerde kas, damar ve sinir gibi dokular yağdan ayrıştırılamadığından ameliyat sonrası bölgede morluk ve şişlikler oluşmakta ve iyileşme süreci daha uzun sürmekteydi. Günümüz Liposuction uygulamalarında ise ses dalgaları dediğimiz vaser ya da lazer ışığında, dalga boyu sadece yağ dokusunu etkileyecek şekilde vücuda verildiğinden hastalar çok daha hızlı iyileşme göstermekte birlikte daha az ağrılı bir yöntem olmaktadır. Böylece diğer dokularda zarar görmemiş olmaktadır.

Vaser Liposuction <— hakkında bilgi için tıklayın

Lazer Liposuction <— hakkında bilgi için tıklayın