Liposuction ile Kaslı Bir Görünüme Kavuşmak Mümkün mü

Erkeklerde fit bir görünümün ve maskülenliğin vazgeçilmezi olarak kabul edilen kaslı bir karın görünümüne artık sadece spor salonlarında değil, ameliyathanelerde de kavuşmak mümkün bir hale geldi.

Birçok erkeğin hayalini kurduğu kaslı bir karın görünümüne Liposuction uygulaması ile siz de birkaç saatte kavuşabilirsiniz.

Liposuction ile karın kası nasıl yapılır?

Liposuction, özel kanüller aracılığı ile vücuttan yağ alma işlemidir. Birçok uygulamanın temelinde bulunan Liposuction işlemi, alınan yağlarla nasıl bir yol izleneceğine göre yeni bir uygulama adına kavuşur. Örneğin sadece yağ alımı yapılıyorsa bu liposuction uygulamasıdır. Bununla birlikte alınan yağlar sonrasında kişinin ihtiyaçları doğrultusunda özel bir biçilendirme işlemi yapılıyorsa uygulama birçok farklı adı alabilmektedir. Karın kası ameliyatı, jinekomasti, popo estetiği vb. ameliyatlar hep bu temel üzerinden yapılan operasyonlardır.

Karın kası estetiği ameliyatı, karın bölgesindeki yağların bir kısmının liposuction yoluyla alınarak bir kısmının ise yeniden şekillendirilerek yapıldığı, gün sonunda ortaya baklava görünümü de dediğimiz Six Pack görüntüsünün ortaya çıktı oldukça konforlu ve güvenilir bir uygulamadır.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta, yapılan işlemin bir göz ilüzyonu yaratmak için yapıldığının mutlaka hastaya doğru bir şekilde anlatılmasıdır. Liposuction sayesinde yapılan Six Pack bir kas görünümüdür. Şeklin yaratılmasında kas değil yağ dokusu kullanıldığı için bu gerçek kasın yerini tutmayacak ve onun kadar sert olmayacaktır.

Herhangi bir implant vb. olmadan sadece yağların alınması ve yeniden şekillendirilmesi ile elde edilen bu görünüm, gerçek bir kasa göre kısmi olarak daha yumuşak olacağı için bu operasyonu yaptırmayı düşünen kişilerin kısa süreli de olsa bir spor geçmişlerinin bulunması çok daha iyi olacaktır. Çünkü bu durumda halihazırda kaslardan oluşmaya başlayan bir şeklin üzerine yapılacak müdahalede her ne kadar yine vücuttaki yağ kullanılsa da daha sert bir yapı elde edilecektir.

Kaslı bir görünüm elde edilmesini amaçlayan karın kası estetiği, ihtiyaç duyulması halinde vücutta bütünsel bir estetik görünüm yakalanması için jinekomasti ameliyatı ile beraber yapılabilmektedir.