Karın Germe mi Yoksa Liposuction mı

Günümüz  modern dünyasında gerek sosyal medya olsun gerekse televizyon yayınları olsun birçok kişi hemen hemen her gün çeşitli estetik ameliyatların ve ameliyatsız estetik işlemlerin anlatıldığı yayınlara maruz kalıyor. Bu yayınlar zaman zaman plastik cerrah olmayan biri için oldukça karışık olabiliyor. Öyle ki vücudunda memnun olmadığı bölgeler olmasına ve güzel yaş almak istemesine rağmen hangi uygulamayı yaptıracağını bilmediği için gerek kadınlar gerekse erkekler bir noktadan sonra araştırma yapmayı bırakıp mutsuz olduğu vücut ve yüz hatları ile hayatına devam ediyorlar.

Özellikle söz konusu estetik ameliyatlar olunca birbirine en çok karıştırılan işlemlerin başında liposuction ve karın germe ameliyatı gelmektedir.  İnce bir vücut silüeti istediği halde pek çok kişi bu iki operasyon arasında gidip gelmekte çoğu zaman bilgi almak için özellikle sosyal medya üzerinden mesaj atmak istese dahi neyi nasıl soracağını veya hangisine ihtiyaç duyduğunu bilememektedir.

Öncelikle tüm estetik işlemlerde geçerli olmak üzere nihai karar verebilmek mutlaka bir muayene yapılması ve muayeneden sonra ilgili işleme akabinde ise uygulama protokolüne, yöntemlerine karar verilmelidir.

Muayene gerekliliğinin yanı sıra liposuction ve karın germe ameliyatı özelinde konuşmak gerekirse, söz konusu iki ameliyatın da oldukça güvenli ve konforlu ameliyatlar olduğunu söylemeliyim.

Aynı şekilde iki ameliyat da ihtiyaç duyulması halinde farklı birçok operasyonla kombine şekilde yapılabilmekte ve kısa sürede iyileşme sağlanabilmektedir.

Bununla birlikte söz konusu vücut deformasyonunuzun hangi uygulama için uygun olduğu öğrenmek oldukça kolaydır. Eğer, söz konusu karın bölgesinde lokal bir yağlanma varsa uygun ameliyat özel kanüllerle vücuttan yağ alınan liposuction işlemidir. Ben kişisel tercih olarak liposuction işlemlerini her zaman lazer veya vaser destekli olarak yapmaktayım. Bu da yağ alınan bölgede sıkılaşma ihtiyacını gidererek, kısa süreli korse kullanımı ile sonuç almayı vaad eder.

Başta aşırı kilo kaybı ve hamilelik olmak üzere çeşitli nedenle kilo değişimleri yaşanmışsa ya da cilt kalitesi yaşlanmaya bağlı olarak elastikiyetini kaybedip gevşemeye başlamış, sarkmaya meyilli hale geldiyse sizin için uygun olan ameliyat, fazla derinin alındığı ve sıkı, gergin bir görünüm elde edilen karın germe işlemidir. Bu operasyon ihtiyaca bağlı olarak mini veya tam karın germe şeklinde yapılmaktadır.

İyileşme sürelerinin hızlı olduğu iki güvenilir işlem de ince bir vücut silüetine kavuşmanız için ideal uygulamalardır.

Hangi operasyona ihtiyacınız olduğunu öğrenebilmek ve randevu oluşturmak için kliniğimize her zaman ulaşabilir; uygulamalar ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.