Göğüs Büyütme Bir Diğer Adıyla Meme Büyütme

Yüzyıllardır kadın denilince ilk akla gelen şey güzelliktir. Her kadın güzel görünmek ve güzelliğiyle anılmak ister.  Kadın güzelliğine damga vuran, dışarıdan bakıldığında algıda ilk yer eden organ yüzde burun, bedende göğüstür.  Yüzyıllardır üzerine kutsal anlamlar yüklenen memelerin bedene olan orantısı çok önemsenmektedir. Estetik cerrahinin doğmasıyla birlikte en çok talep gören operasyonlardan birisi meme büyütme operasyonları olmuştur. Zaman içerisinde gelişen tıp dünyasında, estetik operasyon teknikleri de çok büyük gelişme göstermiştir. Göğüs büyütme operasyonlarını tercih eden kadınların sayısı da buna bağlı olarak artmıştır. Göğüs estetiği gibi burun estetiği de çok önemsenmektedir. İnsan, bedeninde hissettiği eksikliklerle veya fazlalıklarla mutsuz olabilmekte ve bu durum ruhsal hayatı etkileyebilmektedir.

Meme Büyütme ve Burun Estetiği

Kadınların göğüs büyütme sebepleri farklılık gösterebilir. Vücuda oranla küçük olan göğüsler, kilo kaybı, göğüsler arasındaki asimetri, emzirme sonrası oluşan değişiklikler bazen de meme kanseri tedavisinden sonra gerek duyulan iyileştirme ihtiyacı, estetik operasyonlarla sonuçlanmaktadır. Meme büyütme işleminden sonra göğüslerin şekli, duruşu, dolgunluğu istenilen oranlara ulaşmaktadır. Büyütme işlemi gerçekleştirilirken, kişinin vücut yapısı, kilosu, boyu mutlaka dikkate alınmalıdır. Ameliyat sonrası doktor tavsiyelerine uymak, ani ve ağır hareketlerden kaçınmak,  verilen ilaçları düzenli almak, iyileşme sürecini çabuklaştırır. Aynı şekilde gelişen tekniklerle birlikte yapılan burun ameliyatları, yüze uygun şekillendirmelerle çok verimli sonuçlara ulaşabilmektedir. Burun estetiği operasyonları açık ve kapalı olarak yapılabilmektedir. Bunun yanında burun dışında gözlenen tümsek, çıkıntı gibi orantısızlıklar, yüze uygulanan enjeksiyonlarla ameliyatsız da giderilebilmektedir.

Özgüven ve Göğüs Estetiği

Cerrahi operasyonlar sonrasında istediği görüntüye sahip olan hasta kendini mutlu hisseder. Meme büyütme işlemi kadınlarda özgüveni arttırır. Gerek göğüs büyütme, gerekse burun estetiği yaptıran kişiler bunu her şeyden önce kendileri istiyorlarsa yaptırmalılar. En önemsenmesi gereken duygu insanın iç huzurudur.

Göğüs Büyütme <— hakkında bilgi için tıklayın