Göğüs Büyütme Operasyonları

Günümüzde birçok kadın bedeninde olan göğüslerinin küçük olmasında, sarkmış olmasından ya da orantısız olmasından şikâyetçi olmaktadır. Ülkemizde yıldızlardan ünlülere, ünlülerden normal bayanlara kadar meme büyütme operasyonları geçirmekte veya geçirmeyi istemektedir. Oldukça yaygınlaşmış olan bu ameliyatlar ile göğüslere yabancı bir madde girmektedir. Silikon dolgu yapılarak gerçekleştirilen ameliyatlarda bilimsel bulgulara göre henüz bir zararı tespit edilemedi. Ancak sıvı silikon kanser riskini de ortaya koymaktadır. Vücuda uyumlu yabancı bir madde girmesi her ne kadar bilimsel bulgular ile zararlı gözükmese bile yine de bir tehdidi olmaktadır. Vücut ihtimal de olsa yabancı bir maddeyi kabul etmeyebilir.

Estetik Göğüs Büyütmede Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bunun yanı sıra estetik operasyonları da ülkemizde oldukça yaygınlaşmış durumdadır. İnsanlar yüzünde bazı bölgelerinden rahatsız olmaktadırlar. Bu da en çok ankara burun estetiği  olarak yansımaktadır. İnsanlar burunlarının fazla büyük, kemerli, burun ve dudak arasının dar veya fazla geniş olmasından, burun kanatlarının orantısız olmasından rahatsızlık duyarak bu operasyonlara girmektedir. Eğer nefes darlığı çekiliyorsa da bu durum bu ameliyata sokabilmektedir. Bu ameliyatlar ile burun daraltılabilmekte, nefes alma güçlüğü tedavi edilebilmektedir. Ancak bu ameliyatları olmak için o bazı durumlara uygun olmak gerekmektedir. Bu ameliyat burun kemiğinin kesilmesiyle gerçekleştirildiği karışık bir estetiktir. Bunun yanı sıra anestezi ile de bazı riskleri olabilmektedir. Kanama, iltihap, nefes alma güçlüğü, geçici bir koku alamama durumu gibi riskleri de vardır.

Ülkemizde Göğüs Büyütme

Vücutta bazı değişiklikler isteyenler sadece ülkemizde değil ayrıca Dünya’da da oldukça yaygınlaşmaktadır. Özellikle kadınlar farklı bir vücut istediği için göğüs büyütme gibi bazı ameliyatlara kendilerini sokmak istemektedirler. En çok da gelişmiş ülkelerde yaygınlaşmaktadır. Özellikle kamera karşısında olan ünlüler, sürekli göz önünde bulunanlar bu operasyonlara girmek istemektedirler.

Ankara Meme Büyütme <— hakkında bilgi için tıklayın