Kimlere Yapılır?

Dolgu maddelerinin büyük çoğunluğu hyaluronik asit olarak bilinen ve insan vücudunda bulunan bir proteoglikan ihtiva eder. Dudak dolgunlaştırma, derin kırışıklıkların yok edilmesi,  nazolabial olukların (burun kanadından dudak kenarına doğru inen oluk) deriniğinin azaltılması, göz altlarında bulunan olukların doldurulması ve dudak çevresinde bulunan ince dikine kırışıklıkların tedavisinde sıklıkla kullanılır.

Alternatif Yöntemler

Yağ enjeksiyonu ameliyatı yüksek hacimlere ihtiyaç duyulduğu takdirde, dolgu uygulamalarının bir adım önüne geömektedir. Özellikle elmacık kemiği üzerine yapılacak dolgulardansa, yağ enjeksiyonu yapılması çok daha etkili olacaktır.

İşlem Tekniği

Uygulamaya hazır dolgu malzemeleri, küçük iğneler yardımıyla istenilen bölgeye uygulanabilir. Uygulanacak dolgunun kalitesi ve miktarı yapılan işlemin başarısını etkiler.

Ameliyat Sonrası

İşlemden sonra hastalarımız hemen sosyal hayatlarına ve iş hayatlarına dönebilirler. Sadece 3 gün boyunca uygulanan bölgelere masaj yapılması önerilir. Etkisi ortalama 9-10 ay kadar sürer. Bu süreçte hyaluronik asit hiç iz bırakmadan erir ve yok olur

Ankara Dudak Estetiği <— hakkında bilgi için tıklayın