Burun Dolgusu mu yoksa Burun Estetiği Ameliyatı mı

Yüzün tam ortasında olması nedeni ile en küçük bir müdahalenin dahi büyük değişim yaratabildiği burun, gelişen modern tıp teknoloji ile artık ameliyatsız olarak da estetik bir görünüme kavuşturulabilmektedir.

Hyaluronik asit bazlı Dermal dolgularla yapılan burun dolgusu uygulaması, klinik ortamda yapılan ve iyileşme süresi olmayan etkin bir uygulamadır. Ağrısız bir işlem olan burun dolgusu uygulaması sonrasında sosyal hayatınıza hemen dönüş yapabilirsiniz. Tüm dolgu uygulamaları gibi ortalama 12-18 ay arasında kalıcılık gösteren burun dolgusu uygulaması, düzenli yapıldığı takdirde daha uzun süre de kalıcı olabilmektedir. Fakat burada mutlaka bilinmesi gereken unsur her dolgu uygulaması mutlaka burunda büyüme yaratır. Bu yüzden hastalarımızın büyük bir kısmında ameliyatı daha öncelikli tutmaktayız.

Özellikle zaten burnunun büyüklüğünden şikayetçi olan, burun ucu düşük olan ve tam bir kalıcılık isteyen hastalar için burun estetiği ameliyatı, ideal uygulamadır. Elde edilen sonucun kalıcı olduğu burun estetiği uygulamasında; burun ucu düşüklüğü, yüze oranla büyük veya küçük burun, asimetrik burun delikleri ve burun eğriliği gibi tüm estetik problemler kalıcı olarak çözüme kavuşturulabilmektedir.

Ameliyatsız ama belirli aralıklarla tekrarlanan bir burun dolgusu ile kalıcı ama konforlu da olsa bir iyileşme süreci içeren burun estetiği ameliyatı, burnu konusunda mutsuzluk yaşayanlar için etkin iki seçenek olmakla birlikte hangisinin sizin için gerçekten uygun olduğuna karar vermek için tam olarak nasıl bir değişime ihtiyacınızın olduğu saptanmalıdır.

Söz konusu burun estetiği ameliyatı olduğunda burna tüm müdahaleler rahatlıkla yapılmakla birlikte burun dolgusunda müdahale maalesef kısıtlıdır.

İdeal olarak kabul edilen altın orana uygun yüz ile uyumlu bir burun için bu nokta, ihtiyaçlarınız doğrultusunda size özel bir protokol izlemek önemlidir.

Tüm dolgu uygulamalarında olduğu gibi burun dolgusunun temelinde de hacim kazandırma vardır. Bu yüzden başta burun küçültme olmak üzere aşırı burun eğikliği veya ileri boyutta kemer gibi sorunlar için maalesef burun dolgusu yetersiz kalmaktadır.

Bu sebeple herkes için uygun olmayabilen burun dolgusu uygulamasında, ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayacak uygulamayı bulabilmek adına muayene sonrası karar vermek önemlidir.

İster dolgu uygulaması isterse burun estetiği ameliyatı olsun. Herkesin yüz hattı kişiye özeldir bu yüzden de uygulanacak tedavi protokolü kişiye özel olmalıdır. Bu nedenle 3 boyutlu tarama sonrasında işlem sonucunun neye benzeyeceği mümkün mertebe hastalarımızla paylaşılmakta ve onların istekleri doğrultusunda ve bizim yönlendirmelerimizle beraber en doğru sonuca ulaşmayı hedeflemekteyiz.

Her iki uygulamada da doğal görünümden ödün vermeden yüz ile uyumlu bir burun elde etmek mümkündür.