Burnun Önemi ve Ameliyatı

Yüzün şeklini veren tek organ burundur. Yüzün ortasında bulunan burun yüze simetri olmayan bir bakış yaratıyorsa burun üzerinde bir sorun var demektir. Ülkemizde yaşayan halk arasında değişik burun tipleri mevcuttur. Kambur bir burun sırtı, yüzün doğal görünümünü bozarak yüzün çirkin görünüş kazanmasına etki eder. Dolayısıyla yüz üzerindeki burunun düzgün olması çok önemlidir. Ülkemizde burun estetiği kapalı ve açık olmak üzere iki şekilde yapılmaktadır. Kapalı burun estetiği burun sırtında kesi yapılmadan delikler içerisinden kesi atılarak yapılmaktadır. Açık ameliyatlarda burun sırtında dikey kesi atılmaktadır.

Burun Ameliyatı İyileşme Süreci

Hastaların daha çabuk sürede iyileştiği kapalı burun ameliyatı ödemlerin ve yara izinin yok denecek kadar az olması nedeniyle çok tercih edilmektedir. Rinoplasti adı verilen burun ameliyatı lokal anestezi ve genel anestezi ile yapılmaktadır. Hastanın burun sorunları yüzünde eksiklik hissedilen ya da fazlalık hissedilen burun yapısına göre ameliyatla düzeltilerek hastaya yeni bir kimlik oluşturulmaktadır. Ankara Burun estetiği fiyatları ülkemizde yaşayan birçok etnik grubun karakteristik özelliklerine göre en fazla tercih edilen estetik ameliyat türüdür. Burun kamburluğu genelde Karadeniz bölge insanının karakteristik özelliği olmakla birlikte özellikle bölge gençleri ameliyatla genetik olan bu özellikten kurtuluyorlar.

Burun Ameliyatı Fiyatları ve Avantajları

Ülkemizde çok fazla tercih edilmesinin nedeni estetik bir bakış açısının yanı sıra nefes alıp vermeyi güçleştiren burun kemiği operasyonları yer almaktadır. Ülkemizde burun estetiği fiyatları teknolojinin estetik alanına kattığı kolaylıklarla oldukça uygun fiyatlarda yapılmaktadır. En az batılı ülkelerde olan estetik cerrahlar kadar işinde başarılı olan estetik cerrahlarımızla aynı ameliyatı yurt dışından daha uygun maliyetlerde yapılmaktadır. Gelişen teknoloji ve tıp ayrılmaz birer dost iken modern teknoloji ile insan hayatı eskisinden çok daha fazla değerli hale geçmiştir.

Ankara Burun Estetiği <— hakkında bilgi için tıklayın