Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

PRP

Kimlere Yapılır?

PRP’nin alanımızda iki kullanım alanı vardır. Cilt gençleştirme ve saç dökülmesini engelleme. Kronik hastalık, kanama hastalıkları gibi durumlar dışında her hasta için uygulanabilir.

Alternatif Yöntemler

PRP’nin etkisi kendine özgü olduğundan, alternatifi yoktur.

Ameliyat Öncesi

Koldan alınan kan üzerinde yapılacak bazı ayrıştırma işlemleri sonucunda PRP elde edilir. Uygulanacak bölgeye dermastamp, dermapen veya enjeksiyon yoluyla uygulanabilir. Cilt altı dokusunda yara iyileşmesi benzeri bir süreç yaratan bu işlem 1 yıl boyunca uygulandığı alandaki dokuların yenilenmesine neden olur.

Ameliyat Tekniği

Alın, yanak, çene ve boyun bölgelerine uygulanabilir. Kesi yapmadan, daha önce lokal anestezi uygulanmış olan bölgelerden iğneler yardımıyla, üzerinde askı amaçlı konik yapıların bulunduğu ipler cilt altından geçirilir. Bu aşamada en ufak bir ağrı dahi duyulmayacaktır. Planlanan yönlerde asma işlemleri gerçekleştirilir ve küçük bantlarla iğne delikleri kapatılarak işlem sonlandırılır.

Ameliyat Sonrası

İşlemden sonra hastalarımız hemen sosyal hayatlarına ve iş hayatlarına dönebilirler. Etkisi ortalama 12-14 ay kadar sürer. Etki süresi tamamlandığında cilt veya saç kökleri eski haline dönmezler, sadece kaldıkları yerden yaşlanmaya devam ederler.

f