Ankara liposuction işlemi her yaşta ortaya çıkabilecek olan yağlanmaların tedavisinde kullanılır. Genel olarak hızlı bir şekilde aşırı kilo alıp, kilo verme durumlarında vücut kendisini bırakabilir.

Bu durumlarla karşılaşıldığında kullanılacak olan yöntem liposuction yöntemidir. Genel itibari ile boyun, gıdık gibi bölgelerde yoğun olarak bu operasyonlar gerçekleştirilir. Amaç belirlenen bölgede ki yağlanmanın ortadan kaldırılmasıdır.

İnsan vücudunda bazı bölgeler diğer noktalardan daha fazla yağ depolanmasına neden olur. Bu da vücut üzerinde belirli bölgelerde dengesiz asimetrik görüntüler ortaya koyar.

Genel itibari ile zayıflama yöntemi olarak bilinen bu yöntem, aksine aslında sağlıklı olmak adına kullanılan bir işlemdir. Hatta bu yöntem sayesinde yağlanmanın aşırı olduğu bölgelerden yağlar alınarak daha az olan bölgelere aktarılabilir.

Liposuction Kimlere Yapılır?

Liposuction yöntemi aşırı kilolu insanlar üzerinde direk olarak uygulanmaz. Özellikle bu kişilerin farklı bir kilo verme işlemleri gerçekleştirmesi gerekir.

Buradan da anlaşılacağı üzere lipo yöntemi zayıflama amacı ile kullanılmayan bir yöntemdir. Bu yöntemden kronik rahatsızlığı bulunmayan, hamile olmayan, yaşı küçük olmayan ve gerekli şartları sağlayan kişiler faydalanabilirler.

Genel itibari ile vücutta ki fazla yağın alınması işlemi olan bu operasyon vücudun daha güzel ve orantılı bir görünüme sahip olmasını sağlar. Bu yönteme başvuran kişilerin vücudunda ki yağ oranları kayıt edilerek bir inceleme yapılarak operasyon gerçekleştirilir.

Liposuction yaptırmak isteyen genelde orta yaş kesimdir. Herhangi bir sağlık problemi olmayan orta yaşlarda bulunan ve ayrıca sürekli özel bir durumu bulunmayan kişiler için belirli periyotlarla bu işlem gerçekleştirilir.

Liposuction Nasıl Yapılır?

Liposuction işlemi oldukça basit ve belirli aralıklarla sık sık tekrarlanabilen bir operasyondur. Genellikle karın, bel çevresi, kalça, uyluk ve dizlerin yanında boyun, kol gibi kısımlarda yoğun olarak uygulanır.

İlk olarak operasyonun yapılacağı alan daha öncesinden belirlenir. Bu bölgelerde ki yağların daha kolay alınması için o bölgelere özel bir sıvı enjekte edilir.

Bu sıvı sayesinde vücutta ki yağlar daha kolay çözülür. İşlem gerçekleştirilirken kanüller adı verilen borular yardımı ile yağlar o bölgeden çekilir.

Genel olarak vakumlama işlemi gibi de düşünülebilir. İstenirse hasta üzerinde yağ bakımından zayıf bölgeler için çekilen yağlar o bölgeye bırakılır. Böylece vücut üzerinde ki yağ dengesizliği giderilmiş olur.

Liposuction Öncesi

Lazer lipo işlemi öncesi hastaya işlem hakkında genel bir bilgi verilir. Hastanın ayrıca sağlık durumu hakkında geniş bir araştırma yapılır.

Operasyon öncesinde hastadan varsa kronik rahatsızlığını, zararlı madde alışkanlıklarını ve şeker gibi önemli rahatsızlıkların olup olmadığını bilgisi istenir. Bu durum hastanın operasyon sonrasını etkileyeceği için önemli bir durumdur.

Hasta için belirli zaman öncesinde sigara gibi alışkanlıklarına ara vermesi bilgisi verilir. Hastaya ameliyat süreci ve ameliyat sonrası karşılaşabileceği durumlar aktarılır.

Ameliyat öncesinde hasta için belirlenen anestezi bilgisi de hastaya en iyi şekilde anlatılır. Bu sayede ameliyat sırasında hastanın bilmediği bir işlem gerçekleşmemiş olur ve ameliyatı olumsuz etkileyebilecek bir probleminde önüne geçilir.

Liposuction Sonrası

Lazer lipo operasyonu sonrası hasta durumuna göre bir odaya alınır. Ameliyat sonrası vücudun verdiği tepkiler sürekli gözetim altında tutulur. Bu sayede olumlu ya da olumsuz durumlar kayda alınır.

Liposuction ameliyatı sonrası hastanın korse takması gerekebilir. Ameliyatın üzerinden yaklaşık 1 ayın geçmesi ile hasta vücudunda ki büyük değişikliği fark edecektir.

Hasta belirli bir süre duş ve deniz gibi aktivitelerini dikkatli bir şekilde yapmalıdır. Operasyon sonunda gitmeyen yağların nasıl ortadan kalktığı ve vücudun nasıl sıkılaştığı zaman içerisinde gözlemlenecektir.

Hasta operasyon sonrası bol bol yürütülmelidir. Bu işlem gerçekleştirilirken anestezinin etkisinin devam ediyor olma ihtimalinden dolayı hasta yalnız kalmamalı ve mutlaka bir yardımcısı olmalıdır.

Liposuction Avantajları

Liposuction operasyonun herhangi bir ciddi yan etkisinin bulunmuyor olması, bu operasyonu geçiren kişiler için en büyük avantajdır.

Liposuction ameliyatında oluşan izler %100 iyileşme gösterebilir. 8 hafta gibi kısa bir süre sonra istenmeyen basenlerde ki, belde ki ya da kollarda ki incelme tamamlanır. Bu sayede uzun zamandır keyif alınamayan tatil planları daha uzun bir süreliğine yapılacaktır.

Çünkü bu durum hastanın özgüven kazanmasını da sağlar. Bu operasyon sayesinde hayal ettiği ve daima giymek istediği kıyafet türlerini rahatlıklar giyebilecektir.

Bu sayede her türlü ortam da en girişimci aktiviteler ve fikirler ilk bu operasyonu geçiren kişiden gelecektir. Aile tarafından da operasyonu geçiren kişinin mutluluğundan dolayı olumlu bir destek verilecektir. Lipo yaptırmak isteyenler için birçok avantaj sağlamaktadır.

Ankara Liposuction Fiyatları 2022

Ankara liposuction operasyonunda yan etki ve risk hemen hemen yok denecek kadar azdır. O yüzden bu operasyon gerekli şartları sağlayan kişiler tarafından talep edilebilir.

Ancak kişilerin yağ durumları, problemli bölgeleri ve alınacak yağın miktarı gibi etmenler bu operasyonun Ankara liposuction fiyatlarını da etkiler.

Basta hastanın tercih etmiş olduğu uzman kişi ve hastane bu konuda ki en etkili 2 unsurdur.

Aynı zaman da hastanın hastanede kalma süresi ve kontrollerinin değişiklik göstermesi durumunda Bu operasyonun gerçekleştirileceği hastanenin ve aynı zamanda kullanılacak olan aletlerinin bulunup bulunmaması durumu da fiyatı olumlu ya da olumsuz yönde etkileyecektir.  Ankara liposuction fiyatları 2022 değişkenlik göstermektedir.