Karın Germe

Ankara karın germe olarak bilinen operasyon aslında bir nevi karın estetiğidir. Karın germe işlemine ihtiyaç duyulmasının bazı nedenleri vardır.

Öncelikle aşırı kilo alıp vermeden ötürü, karın bölgesinin genişleyip sarkması durumu, doğum sonrası karında ki genişlemeden oluşan sarkmalar gibi daha birçok nedenden ötürü bu operasyona ihtiyaç duyulur.

 

Bu işlemde ki amaç karın bölgesinin daha sıkı ve estetik bir görünüme sahip olmasını sağlamaktır. Ankara karın germe ameliyatında risk yok denecek kadar azdır.

O yüzden de en çok tercih edilen operasyonlardan biri haline gelmiştir. Bu işlem sayesinde karın gibi bölgelerde ki kirli sıvı ve kan vücuttan kolaylıkla atılır.

Karın Germe Kimlere Yapılır?

Küçük yaşta olup karın sarkması ile karşılaşmış çocukların üzerinde bu yöntem uygulanamaz. Çünkü daha gelişim sürecinde olan ve ilerleyen zaman da vücut yapısı değişeceği için erken yaşta müdahale edilmemesi daha doğrudur.

Aynı zaman da ileri yaşta olup karın sarkması gibi problemlerin ortadan kaldırılması ise hastanın kronik rahatsızlığı gibi durumları incelenerek bir uygulama gerçekleştirilir.

Karın germe yöntemi daha çok yetişkin ve orta yaş grubunda bulunan kişiler tarafından tercih edilir. Karın gerdirme işleminin yapılacağı kişinin de kilosu önem arz eder.

O yüzden kilolu bir kişinin karın gerdirme ameliyatı istemesi doğru değildir. Vücudu için vermesi gereken kiloları verdikten sonra bu işlemi talep edebilir.

Lazer Germe Nasıl Yapılır?

Karın gerdirme işlemi ortadan kaldırılamayan karın sarkmalarından dolayı talep edilir. Özellikle karın bölgesinde ki sarkmalar için düzenli spor yapan kişiler bu bölgenin problemini ortadan kaldıramıyor ise kısa sürede en iyi karın görünümü bu operasyonla sağlanır.

Oldukça kolay bir yöntem olan bu işlem sayesinde karın bölgesinde ki yağ ve yağ bezeleri şekillendirilerek karın kasının hızlı toparlanması sağlanır.

Hastanın acı eşiğine göre anestezi işlemi de uygulanabilir. Genel itibari ile sarkıklığın yoğun olduğu karın bölgesinde titreşimler sayesinde belirgin bir sıkılaşma elde edilir.

Bu müdahaleler alanında uzman cerrahlar tarafından gerçekleştirilir. Eğer ki istikrarlı bir şekilde yapılması gerekenlere uyulursa 6 hafta içerisinde gözle görülür değişiklikler oluşur.

Karın Germe Öncesi

Karın germe işlemi göbeğin alt kısmından gerçekleştirilir. Bir nevi karın kısmında ki en altta oluşan bitiş çizgisi olarak düşünülebilir.

Karnın sarkma durumuna göre bu çizgi uzayabilir ya da yeni bir kesik daha açılabilir. Ameliyat öncesi hastaya karnın kesileceği ve iz kalabileceği bilgisi verilir.

Bu işlemler gerçekleştirilmeden önce karın bölgesinde ki dokuların yapısı cihazlar ile görüntülenerek incelenir.

Kişilere karın gerdirme ameliyatından sonra korse takıp takmaması durumu aktarılır. Eğer korseye karar verilmişse ameliyattan sonra korse giydirme işlemi gerçekleştirilir.

Hastaların kullandığı zararlı maddeler varsa ameliyattan bir ay öncesinde bu maddeyi bırakması istenir. Çünkü sigara gibi maddeler anestezi etkisini olumsuz yönde etkiler. Aynı zaman da kişinin yaralarının iyileşme sürecini geciktirir.

Karın Germe Sonrası

Karın germe ameliyatı sonrası hasta özel bir odaya alınır. En geç 2 saat sonra narkozun etkisi geçer ve hasta kendine gelir. Hastanın ameliyat sonrasında durumu gün içerisinde sık sık kontrol edilir.

Genellikle de ertesi gün taburcu edilmeye karar verilir. Hasta karın gerdirme ameliyatından sonra karın kaslarını zorlayacak eşyaların kaldırılmasından ve spor hareketlerinden uzak durmalıdır.

Aynı zaman da ameliyat sonrası yaranın bulunduğu bölgeye dikkat edilmeli böylece enfeksiyon oluşumunun önüne geçilir.

Hasta 6 haftaya yakın ameliyat sonrası korse kullanmaya devam eder. Genel itibari ile ağrılar normal ameliyat sonrası ağrıları olarak görülür.

Ameliyatta dikiş kullanılmış ise yaklaşık olarak 10 gün sonra dikişler aldırılır. En geç 6 ay içerisinde karın pürüzsüz ve en ideal şeklini alır. Bu süre zarfında hastaların belirlenen tarihlerde ki kontrollerini aksatmadan gitmeleri gerekir.

Karın Germe Yöntemleri Nelerdir?

Karın gerdirme işlemi genellikle karın bölgesinde ki yağ hücrelerinin parçalanması ve bu hücrelerin sıkıştırılması yöntemidir.

Karın bölgesinin fark ediyor olmasına rağmen 5 saat süren bir operasyon süreci geçirilir. Başarı oranı yüksek olan ve en iyi sonuçların elde edildiği bir ameliyat türüdür.

Daha öncesinden ameliyat üzerinde gerekli olan planlamalar en iyi şekilde yapılır. Karın germe işlemi tamamlandıktan sonra hastalar doğumda yapsalar uzun bir süre bu işlemin faydasını görebilirler. Ankara Karın germe işlemi sayesinde oluşmuş psikolojik rahatsızlıklarda ortadan kalkar.

Ankara Karın Germe Fiyatları 2022

Ameliyatlar plastik cerrahlar tarafından gerçekleştirilir. Doktorunuzla konuşarak fiyat konusunda ameliyat öncesi bilgi alabilmeniz mümkündür.

Ancak şu bilinmelidir ki, ameliyata girecek olan kişinin bulunduğu yaş, kilo ve sağlık durumu gibi etmenler ameliyat sürecini ve fiyatını etkiler. Bunun yanında ameliyat fiyatı belirlenirken seçilen cerrahın etkisi ve hastanenin genel ameliyat öncesi tetkik faaliyetlerinin fiyatları değiştirebilir.

Anestezi ve ilaçlarda yine fiyat içerisinde bulunacağından dolayı ortaya alınan hizmetin durumuna göre farklı fiyatlar çıkartılır.

Ameliyat sırasında kullanılacak olan malzemelerin ve yine ameliyat sonrası yapılacak olan testlerin ameliyat fiyatına eklenmesi ile ameliyat olacak kişiye fiyat bilgisi net olarak aktarılır. Karın germe Fiyatları 2022 ameliyatı sonrası hastaların kullanması gereken bazı kıyafetler hastane tarafından temin edildiği sürece bu durumda ameliyat fiyatına etki edecektir.