Burun Estetiği Nedir?

Ankara burun estetiği burunda ki bozulmuş olan yapının düzeltilmesi için tercih edilir. Burun üzerinde kemerlerin ortadan kaldırılması, burnun uzunluğunun ayarlanması, düşük burun uçlarının kaldırılması, burun deliklerinde ki problemlerin eşit ölçüde düzeltilmesi,  burunda ki iki kanatlarında ki asimetrik probleminin giderilmesi için burun estetiği operasyonları düzenlenir.

Burun estetiği öncelikle hastanın burnu üzerinde belirli ölçümler alınarak hastaya altın oran ölçütleri verilir. Burada hastanın cinsiyeti de önemlidir. Çünkü bir erkek burnu bir kadın burnuna göre daha yapılı ve düşük açılı olmalıdır.

Yani bir kadın burnu bir erkek burnuna göre daha dik ve burun ucu daha küçük bir görüntü oluşturur. Burun estetiği genel itibari ile plastik cerrahi uzmanları ve kulak, burun, boğaz uzmanları tarafından gerçekleştirilir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetik operasyonu burunun incelenmesinden sonra belirli bir tarihte gerçekleştirilir. Ameliyat açık ya da kapalı denilen 2 teknikten biri ile tamamlanır.

Bu konuda bilinmesi gereken burun kıkırdağı ve burun kemiklerinde uygulanan teknik kapalı ameliyat tekniğidir. Açık ameliyat tekniği ise diğer tekniğe göre problemi az burunlarda gerçekleştirilir.

Burun estetiği ameliyatı sırasında anestezi buruna yapılacak olan müdahaleye göre değişiklik gösterir. Ancak genel itibari ile burun dolgusu, burun ucu gibi işlemler haricinde anestezi mutlaka kullanılır.

Eğer burun çatısında bir problem varsa bu durumda kemer eski haline ya da belirlenen ölçülere gelinceye kadar ameliyat işlemi devam eder. Bazen ise sadece törpülenmesi gereken burunlar törpülenerek ameliyat biter.

Burun Estetiği Kimlere Yapılır?

Ankara burun estetiği çocuk üzerinde gerçekleştirilecekse çocuğun kemik gelişiminin tamamlanıp tamamlanmadığı incelenir. Bu durumda kemik gelişimi henüz tamamlanmamış ise ameliyat ileri ki bir zamana bırakılır.

Burun estetik genel itibari ile yaştan ziyade burnun yapısı ve aynı zaman da kemiklerin gelişimi ile alakalıdır. Aynı zaman da psikolojisi bu durumu kaldıramayacak olan hastalar için ameliyat yapılmayabilir. Yine aşırı derecede ileri yaşta olan biri için burun estetik ameliyatı doktorların ortak kararıyla verilir.

Özellikle anestezi problemi yaşamayacak olan ve kemik gelişimi tamamlanmış olan kişiler üzerinde burun estetiği ameliyatı en başarılı şekilde gerçekleştirilir.

Belirtilen şartları taşıyan erkek ya da kadın için burunda ki yaşanan burun eti, burun eğriliyi, kemerli burun, burun ucu estetiği gibi ameliyatların yapılması mümkündür.

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun ameliyatı için belirli bir zamanın beklenmesine gerek yoktur. Her mevsimde ve her koşulda gerekli şartları taşıyan kişiler uzmanlardan burun ameliyatını talep edebilirler. Ancak yaranın iz bırakma ihtimali olduğundan dolayı yine de yaz aylarında bu ameliyatların yapılması pek tercih edilmez.

Burun estetik ameliyatları burunda ki birçok farklı problem için gerçekleştirileceğinden dolayı süresi tam olarak belirlenemez. Ancak sadece eğrilik gibi küçük bir problemden dolayı bir ameliyat gerçekleştirilecekse yaklaşık olarak bu ameliyat 3 saat sürecektir.

Yine ameliyatın sürecini değiştiren diğer bir husus ise burun üzerinde daha önce gerçekleştirilmiş olan ameliyatların varlığıdır.

Burun önceki ameliyatlarda darbe almış ve hassas bir hale gelmiş ise sadece ameliyatta sürenin uzaması ile en iyi müdahaleler elde yapılır.

Burun Estetiği Öncesi

Burun estetik öncesi hastalar uzman kişiye nasıl bir burun istediği hakkında görsel ya da sözel olarak bilgi verir.

Teknolojik aletler ile istenilen burun görüntüsü hasta üzerinde öncesinde bir ön izleme uygulanarak gösterilir. Hasta bu durumda değiştirilmesi ya da farklı bir yapı istiyorsa uzman kişiye bunu tekrardan bildirir.

Burun estetik öncesi hasta üzerinde genel bir araştırma yapılır. Hastanın burun ve kulak arasında bir problem olup olmadığı incelenir.

Hastanın kullanmış olduğu zararlı madde bilgisi alınır. Burun ameliyatları gerçekleştirilmeden önce hastanın sinüzit gibi rahatsızlıklarının olup olmadığı tespit edilir.

Aynı zaman da hasta yakın bir dönemde burun üzerinde bir ameliyat geçirmiş ise 2. Bir ameliyat için inceleme yapılır. Hastanın sürekli kullandığı ilaçlar bulunuyorsa ameliyat öncesi bu ilaçların kullanımı hakkında bir karar alınır.

Burun Estetiği Sonrası

Burun estetiği sonrası Hastanın burunun süreci incelenir. Her şey yolunda olduğu takdirde hasta en az bir gece hastane de kalarak ertesi gün taburcu edilir. Hasta taburcu edilirken belirli periyotlar doğrultusunda kontroller düzenlenir.

Hasta bu kontrollere ameliyat sonrası mutlaka gitmelidir. Burun üzerinde kanamalar gerçekleştiği takdirde vakit kaybetmeden doktoru ile iletişime geçmelidir. Sadece ameliyatın gerçekleştiği gün ve iyileşme sürecinde kısa bir zaman ağrı söz konusu olabilir.

Bu burunda ki ödemlerin atılması ve tamponun çıkması ile birlikte ortadan kalkar. Hastadan eğer kullandığı zararlı madde varsa 4 ay boyunca uzak durması ve aynı zaman da sigara gibi maddelerinde 1 aya yakın kullanılmaması gerekir.

Ankara Burun Estetiği Fiyatları 2021

Ankara burun estetiği fiyatları ve işlemi sadece bir estetik olarak düşünülmemelidir. Aynı zaman da burunun oksijen alıp almama durumu da bu ameliyatla gerçekleşir. O yüzden ameliyatın fiyatını etkileyen birçok etmen bulunur.

Hasta sadece burun estetik istediği takdirde hastanın nefes alıp verme durumu incelenerek bu ameliyat gerçekleştirileceği için fiyatta bu duruma göre belirlenir.

Aynı zaman da burun estetik öncesi hastanın genel bir muayenesi yapıldığı için fiyatlar farklı belirlenir. Ankara Burun estetiği fiyatları 2021 hakkında bilgi için hemen randevu alın.