Ameliyatsız Yüz Germe Kimlere Yapılır?

Hayalet askı işlemi asıl olarak yüz germe ameliyatının alternatifidir. Yüz germe için genç sayılabilecek hastalarda veya ameliyat korkusu olan hastalarda daha kısa süre etkili olabilen fakat kolay uygulanabilir bir yöntemdir. Bu yöntem “Örümcek Ağı Yöntemi” değildir. Örümcek ağı olarak bilinen yöntemi uygulamanın doğru olmadığı kanaatindeyim.

Ameliyatsız Yüz Germe Alternatif Yöntemleri

Sarkmaların yeni başladığı dönemlerde, daha kolay fakat kısa süre etkili askı yöntemleri (hayalet askı) kullanılabilir. Bu şekilde yaşlanmayı geciktirmek hedeflenebilir. Bunun dışında kullanılan cihazların etkinliği sınırlı olup genelde sık uygulamalar gerektirir. Örümcek ağı olarak bilinen yöntem ise tarafımdan yapılmayan ve önerilmeyen bir yöntemdir.

Ameliyatsız Yüz Germe Ameliyat Öncesi

İşlem lokal anestezi altında yapılabildiği için, normal hayatın herhangi bir saatinde yapılabilir.

Ameliyatsız Yüz Germe Ameliyat Tekniği

Alın, yanak, çene ve boyun bölgelerine uygulanabilir. Kesi yapmadan, daha önce lokal anestezi uygulanmış olan bölgelerden iğneler yardımıyla, üzerinde askı amaçlı konik yapıların bulunduğu ipler cilt altından geçirilir. Bu aşamada en ufak bir ağrı dahi duyulmayacaktır. Planlanan yönlerde asma işlemleri gerçekleştirilir ve küçük bantlarla iğne delikleri kapatılarak işlem sonlandırılır.

Ameliyatsız Yüz Germe Ameliyat Sonrası

İşlemden sonra hastalarımız hemen sosyal hayatlarına ve iş hayatlarına dönebilirler. Sadece 15 gün boyunca uygulanan bölge üzerine yatmamak ve masaj yapmamak gereklidir.

Sonuç olarak, kolay bir süreç sonunda istenilen genç görünümlü bir yüze sahip olunmuş olur.